O klubu

Volejbalový klub Slezan Orlová se zabývá sportovní přípravou dětí a mládeže, která směřuje ke zvládnutí volejbalových dovedností. 

Od sezony 2019/2020 juniorky a ženy přestoupily s trenérem Krajčou do Karviné. Muži pak do okolních klubů. Takže hala GOA patří mládeži. V rubrice "Družstva"uvádíme přehled o  místech a časech tréninků pro družstva. 

 

SRDCOVKA OPĚT POMÁHALA VOLEJBALU V ORLOVÉ

Sportovní klub Slezan Orlová tvoří výhradně děti a mládež. Víc jak 60 pravidelně trénujících volejbalistek hraje dlouhodobé soutěže Moravskoslezského kraje. Nejmladší děvčata od 1. do 6.třídy ZŠ startují v oblastních soutěžích barevného minivolejbalu. Mladší žákyně jsou děti do 12-ti let věku, hrají krajský přebor ve své kategorii. Početná skupina starších žákyň je rozdělena na družstva A a B. Áčko startuje v první skupině KP a v této sezóně prohrálo pouze dvě utkání s Frýdkem-Místkem. Naše B je tvořeno z hráček, které soutěž letos hrají poprvé a svůj klub reprezentuji vzorně. Družstvo kadetek v kraji doposud neprohrálo a tvoří je děvčat ročníku 2004 a 2005.

Výčet našich výsledků je radostný a velmi k tomu přispěli prázdninová volejbalová soustředění. Starší děvčata jezdí do Bolatic, kde jsou ideální podmínky v hale a venkovních sportovištích místní ZŠ. Pro nejmladší děvčata jsme letos uspořádali soustředění na turistické základně DDM Orlová v Krásné.

Finanční prostředky získané z grandu NOKD Srdcovka jsme použili na dopravu na všechna soustředění, což podstatně ovlivnilo cenu těchto akcí, a tím i účast našich mladých volejbalistek.

Nadaci OKD děkujeme a těšíme se na další spolupráci.