4.12.2016 V krajském přeboru startuje celkem14 družstev.Kvalifikace se uskutačnila v pěkné raškovické hale 1.října. Bohužel jsme nevyhráli ani jedno utkání a byli jsme zařazeni do poslední skupiny C.

 

Rozhodli jsme se , že využijeme podzimní prázdniny k přípravě na další turnaj. Ve dnech 26. - 29.října jsme se ubytovali na TZ Krásná a pilně trénovali v raškovické hale. Účast děvčat byla téměř stoprocentní a přístup vzorný. Moc jsme se těšili na první turnaj,který byl v Karviné 5.listopadu. Trochu jsme se obávali, že jsme děvčata přemotivovali ale nestalo se tak . Postupně jsme porazili Karvinou,Krnov a Nový Jičín a postoupili do skupiny B.


Dohodli jsme se, že nabídneme vedoucí soutěže uspořádíní turnaje,který se uskutečnil 26.listopadu. Hala GOA poskytla účastnikům dobré podmínky.Žákyně hrály na dvou kutech v hale ,v tělocvičně pak hráli muži s Morávkou.
Sestava organizátorů byla : rozhodčí Vojta a Ivan. Zapisovatelé byli Sandra, Biernatovi (mamka a Katka), Terka a Linda. Jana měla na starosti celé úřadování(výběr startovného,zápisy,nákup cen a spoustu dalších maličkostí).
A jsem si to užíval u družstva. Bylo to napínavé a moc se mi to líbilo,jen mětrápilo,že si nezahrála všechna děvčata.Měli tam své rodiče a prarodiče. Nahradíme jim to na dalším turnaji.


A jak jsme dopadli? Postupně jsme porazili Raškovice, Frýdlantn.O.,Nový Jičín a Ostravu. Všechny jsme porazili 2:0 a postoupili do skupiny. A to znamená mezi 5nejlepších družstev v kraji.Další turnaj bude 17.12. a ve skupině A to bude těžké,
ale děvčata si věří.


Jiří Drobek