28.9.2017 Na úvod sezóny čekal náš tým těžký oříšek v podobě favorita soutěže z Dolního Benešova. Náš tým odjel do Benešova s cílem vyhrát set, nebo alespoň dobře zapracovat všechny naše posily.


První set nevypadal vůbec špatně. Na pozici univerzála nastoupil Honza Klotka, který na nové pozici nezklamal. Na pozici blokařů nastoupily naše nové posily Jan Sapík a Jakub Jaborský, kteří mají zkušenosti i z vyšších soutěží. Nahrávačem zůstal, jako v minulých letech, vynikající Tomáš Novák. Na smeči nastoupil Jakub Slíva a Tomáš Grusman. Tomáš je další nová akvizice. Na svou novou pozici libera nastoupil Martin Döbert. V prvním setu jsme s favoritem drželi krok, ale v koncovce se ukázala kvalita soupeře. V druhém setu jsme omezili počet chyb a tento set jsme nejtěsnějším výsledkem vyhráli. V třetím setu jsme vzdorovali jen v začátku. Potom nám odešel příjem a toto se opakovalo i ve čtvrtém setu.

Konečný výsledek prvního zápasu: TJ Dolní Benešov vs. SK Slezan Orlová 3:1 (25:17, 23:25, 25:11, 25:11)

 

Do druhého zápasu jsme udělali pár změn. Bylo potřeba posílit příjem, protože tým z Benešova byl na servisu velice silný. Do dresu libera se převlékl Tomáš Grusman, který měl v obou zápasech z daleka nejlepší příjem. Na smeči zůstal Jakub Slíva a k němu se přidal Jakub Jaborský. Blokaři byli Honza Sapík a Hozna Klotka. Na postu univerzála hrál Martin Döbert a nahrávačem byl Tomáš Novák. V prvním setu jsme kvalitnímu servisu vzdorovali úspěšně a kvalitními bloky, které nás držely oba zápasy, jsme drželi Dolní Benešov pod tlakem. První set jsme tedy vybojovali pro sebe. V druhém setu znovu zaúřadoval kvalitní servis soupeře a v koncovce nám set unikl. Do třetího setu na pozici univerzála nastoupil mladý Pavel Gregorčík, který sbíral cenné zkušenosti. Soupeř znovu tlačil servisem a většinu setu se jim dařilo. Za stavu 18:13 pro Benešov jsme vyzkoušeli dvojstřídání, kdy Tomáše Nováka vystřídal Martin Döbert. Pavla Gregorčíka vystřídal druhý nahrávač Ladislav Palarčík. Toto střídání zafungovalo a pěti bodové manko jsme stáhli. Do napínavé koncovky jsme šli v mírném vedení a nakonec jsme byli šťastnějším týmem. Čtvrtý set se nám znovu moc nepovedl na příjmu, se kterým máme dlouhodobě problém. Dolní Benešov znovu servíroval excelentně a čtvrtý set vyhrál hladce. Do rozhodujícího setu se vrátil do základní sestavy Martin Döbert. Tento set byl od začátku do konce vyrovnaný. A nakonec náš tým byl znovu o něco šťastnější a porazil jednoho z favoritů naší skupiny.

Konečný výsledek druhého zápasu: TJ Dolní Benešov vs. SK Slezan Orlová 2:3 (23:25, 25:18, 24:26, 25:15, 12:15)