PODĚKOVÁNÍ  MSK za příspěvek v rámci programu PODPORA SPORTU MSK pro rok 2021

Rok 2021 nezačal pro náš volejbalový klub, tak jako pro všechny sportovce, příznivě.  Z důvodu coronavirové pandemie jsme nemohli dohrát krajské soutěže dětí a mládeže i 1ligu juniorek. Po umožnění opětovně sportovat jsme všichni „naběhli“ do sportovní haly GOA a pilně trénovali. Zúčastnili jsme se krajských turnajů žákyň 5.6.2021 v Bílovci i Raškovicích (rozděleno dle ročníků), kde ročník dívek 2007-2008 obsadil krásné  3.místo. A určitě to děvčata „nakoplo“ do dalšího volejbalového tréninku.

Začali jsme se soustředit na přípravu letního volejbalového soustředění, které proběhlo v srpnu v Krásné. Byli jsme nadšeni, jelikož se zúčastnila skoro všechna děvčata hrající volejbal v našem klubu. Rovněž v letních měsících probíhaly tréninky na beachvolejbalovém kurtu v Orlové.

V nové sezóně 2021/2022 jsme se přihlásili do KP MSK starších žákyň a kadetek. Dále hrajeme 1ligu juniorek. Soutěže stále probíhají a věříme, že to takto bude co nejdéle.

Cílem programu Podpora sportu MSK pro rok 2021 bylo zlepšit sportovní podmínky pro zkvalitnění výuky volejbalu a všeobecné tělesné přípravy. Velmi důležitá je také výstroj děvčat, která je součástí posílení sebevědomí a především bezpečného sportování.

Z tohoto důvodu jsme nakoupili nové volejbalové míče a sportovní obuv MIZUNO (družstvo kadetek).

Velmi podstatná byla volejbalová příprava v době letních prázdnin  a proto jsme z programu podpořili letní volejbalové soustředění, kde jsme zaplatili cestu na soustředění a v době nepříznivého počasí i trénink v tělocvičně ZŠ Janovice. Další finance byly použity na cestu na zmíněné turnaje, konkrétně do Bílovce.

Cíl programu byl naplněn a za poskytnutí příspěvku v rámci projektu Podpora sportu v Moravskoslezském kraji 2021 musíme poděkovat za finanční částku ve výši 40700 Kč. 

 

Jana Šertlerová